ProBioSklep
Zaprosił Cię
Krzysztof Burtka

Emulpar’ 940 EC - 1L

Cena detaliczna:
63,00
cena netto: 51,22
chwilowo niedostępny

Wyroby partnerskie są to wyroby przygotowane na zlecenie ProBiotics Polska przez zewnętrznych wytwórców oraz inne wyroby naturalne rozszerzające ofertę.


WYRÓB PARTNERSKI (do Probiotechnologii)

Emulpar’940 EC jest środkiem pochodzenia naturalnego na bazie oleju rydzowego oraz emulgatorów do mechanicznego zwalczania szkodników tj. mszyca, przędziorki, mączliki.

Emulpar’940 EC jest preparatem naturalnym opracowanym na bazie oleju rydzowego. Olej rydzowy pozyskiwany jest z nasion lnicznika siewnego i w preparacie stanowi  aż 94%. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem podczas wczesnowiosennych zabiegów zwalczających szkodniki, które zimują w formie jaj (np. przędziorka owocowca, mszycy jabłoniowej, misecznika śliwowego). Wykazuje także wysoka skuteczność w niszczeniu jaj złożonych wiosna (takich szkodników jak miodówka gruszowa czy skorupik jabłoniowy). Emulpar’940 EC utrudnia funkcje życiowe wspomnianych agrofagów, prowadząc do ich zamierania w sposób mechaniczno-fizyczny. Działanie mechaniczno-fizyczne polega na pokryciu owadów i roztoczy cienką, delikatną i lepką powłoką, która utrudnia oddychanie, poruszanie się i żerowanie. Prowadzi to do utrudnienia zatrzymania procesów życiowych i śmierci szkodników. Emulpar’940 EC idealnie wpisuje się w strategie integrowanej ochrony roślin.


Emulpar’940 EC:

  • Jest skoncentrowanym, naturalnym olejem rydzowym (z lnianki)
  • Jest w pełni bezpieczny dla ludzi i środowiska
  • Nie wywołuje odporności u szkodników
  • Może być stosowany na wszystkich gatunkach owoców, warzyw i roślin ozdobnych.
  • Można stosować solo lub w programach z innymi preparatami.


Badania przeprowadzone nad oceną skuteczności działania preparatu przez Pracownię Szkodników Roślin Ozdobnych i Pracownię Entomologii Roślin Sadowniczych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach w roku 2014. Wykazały, że preparat Emulpar’940 EC wskazują na dużą skuteczność w zwalczaniu szkodliwych owadów (mszyc) i roztoczy (przędziorki) w uprawach roślin sadowniczych i ozdobnych w zakresie stężeń 0.9-1,6%.


Zastosowanie:

Roślina

Szkodnik

Faza/ kiedy

Stężenie / Litry*

Jabłonie, grusze

Zimujące w sadzie

Od mysiego ucha do zielonego pąka

0.9-1,6%*

Truskawka, malina pędy wieloletnie

Larwy przędziorka chmielowca

Pod koniec kwitnienia

0.9-1,6%*

Malina pędy jednoroczne

Larwy przędziorka chmielowca

Maj, czerwiec i lipiec

0.9-1,6%*

Inne rośliny

Mszyce i przędziorki

Cały okres wegetacji

0.9-1,6%*

Inne rośliny

Kleszcze

Cały okres występowania

0.9-1,6%*

* stężenie zależne jest od progu szkodliwości. Preparat rozcieńczyć w ilości cieczy umożliwiającej dokładne pokrycie rośliny. Zalecane jest przygotowanie 500-1000L cieczy roboczej na hektar. 

Skład: 94% olej rydzowy, emulgator 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.